Montana Students Earn Degrees from UM

December 20, 2017

MISSOULA – The University of Montana had 809 students who were degree candidates for fall semester 2017. The Montana students listed below are UM degree candidates or have been awarded their degrees for fall semester 2017.

A single asterisk after the student’s name indicates the student is expected to complete degree requirements and graduate with honors by achieving a GPA of 3.4 or higher. Double asterisks indicate the student is expected to complete degree requirements and graduate with high honors by achieving a 3.7 GPA or higher.

Official awarding of a degree and any official graduation with honors or graduation with high honors designation is not made until degree candidates have completed their final term of enrollment and have met all specific requirements.

This information also is available online at: http://www.umt.edu/urelations/info/deanslist.php.

ANACONDA:

 

 

 

 

Lorena Craig, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

Abby Stanberry, BA in Education: Education

 

 

 

Gina Tracy, Master Public Administration: Public Administration

 

 

 

 

 

 

 

ARLEE:

 

 

 

 

Darian Charlo, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Brian Jackson, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Tim Wheeler, Master of Science: Organismal Biology & Ecology

 

 

 

 

 

 

 

BELGRADE:

 

 

 

 

Justine Swanson, Master Business Administration: Business Administration-Exter

 

 

 

 

 

 

BIGFORK:

 

 

 

 

Matthew Quist, Bachelor of Arts: Political Science

 

 

 

Emily Stephens, BA in Education: Education**

 

 

 

 

 

 

 

 

BILLINGS:

 

 

 

 

Dana Andersson, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Katelyn Barcus, Bachelor of Arts: Native American Studies

 

 

Marissa Barone, Bachelor of Arts: Art

 

 

 

Kimberly Bray, Bachelor of Science: Biology*

 

 

 

Parker Hildebrand, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance*

 

Hunter Kovash, BS in Recreation Management: Parks, Tourism & Recreation Management

 

 

Ryan Lynch, Bachelor of Science: Geosciences

 

 

 

Jonathan McRae, Bachelor of Arts: Political Science**

 

 

 

Alexander Nord, Master of Science: Computer Science

 

 

 

Bryce Peery, Bachelor of Arts: Art

 

 

 

Skye Pierce, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

 

 

 

Madison Quammen, Bachelor of Science: Biology*

 

 

 

Kyle Rickhoff, Master Business Administration: Business Administration

 

 

Stephen Round III, Bachelor of Fine Arts: Media Arts*

 

 

 

Melissa Schnitzmeier, Master of Education: Educational Leadership

 

 

Shelby Schonsberg, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Coral Strom, Bachelor of Arts: Biology**

 

 

 

Emily Teeling, BA in Education: Elementary Education**

 

 

 

 

 

 

 

 

BONNER:

 

 

 

 

Nicholas Stroh, Certificate of Applied Science: Computer Aided Design

 

 

 

 

 

 

 

BOULDER:

 

 

 

 

Alexandra Hildebrand, BS in Business Administration: Marketing

 

 

 

 

 

 

 

BOX ELDER:

 

 

 

 

Colton Galbavy, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

 

 

 

 

 

BOZEMAN:

 

 

 

 

Christopher Coburn, Master of Public Health: Public Health

 

 

Jackson Crawford, Bachelor of Arts: Economics**

 

 

 

Chelsea Gilliam, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Trinity Kawalski, Associate of Arts: General AA*

 

 

 

Eliza Kleinsasser, BS in Business Administration: Finance*

 

 

Eliza Kleinsasser, BS in Business Administration: International Business*

 

 

Jordan Nigh, Bachelor of Arts: Environmental Studies

 

 

 

Kirra Olsen, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Jamie Peck, Certificate of Applied Science: Welding Technology

 

 

Nina Rice, Education Specialist: Counselor Education

 

 

 

Allison Segal, Master Public Administration: Public Administration

 

 

Amanda Tebay, Master Business Administration: Business Administration-Exter

 

 

Lucy Tompkins, BA in Journalism: Journalism**

 

 

 

Kristen Willms, BS in Business Administration: Marketing

 

 

 

 

 

 

 

 

BROWNING:

 

 

 

 

Eileen Henderson, Bachelor of Arts: Social Work

 

 

 

Jessica Magee, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Aleah Oldmouse, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

Randall Rivas, Bachelor of Arts: Mathematics**

 

 

 

Kathleen Running Crane, Bachelor of Arts: Social Work

 

 

 

 

 

 

 

 

BUTTE:

 

 

 

 

Kara McGeever, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Angela Piazzola, BA in Education: Education

 

 

 

Kyle Shaw, BS in Business Administration: Management

 

 

 

Mederios Whitworth-Babb, BA in Journalism: Journalism*

 

 

 

 

 

 

 

 

CHARLO:

 

 

 

 

Lucinda Wadsworth, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

 

 

 

 

 

CHOTEAU:

 

 

 

 

Rachel Pannabecker, Juris Doctor: Law

 

 

 

 

 

 

 

 

CLANCY:

 

 

 

 

Samantha Becker, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Megan Beigh, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

 

Zoe Coate, BS in Business Administration: Management

 

 

 

Darby Harris, Juris Doctor: Law

 

 

 

 

Mallory Herzog, Associate of Applied Science: Management

 

 

 

 

 

 

 

CLINTON:

 

 

 

 

Cherishe Huguely, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Desireh Kissinger, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Brooke O'Neel, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Michael Paschal, Certificate: Geographic Information Systems

 

 

 

 

 

 

 

CLYDE PARK:

 

 

 

 

Joshua Bennett, Certificate of Completion: Health Information Technology

 

 

 

 

 

 

 

COLUMBIA FALLS:

 

 

 

 

Kiersten Hubbard, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

 

 

 

 

 

CONRAD:

 

 

 

 

Kurtis Janzen, BA in Education: Education*

 

 

 

 

 

 

 

 

CORVALLIS:

 

 

 

 

Kianna Hansen, BS in Business Administration: Management

 

 

 

 

 

 

 

CULBERTSON:

 

 

 

 

Shelby Weeks, Associate of Applied Science: Paralegal Studies**

 

 

 

 

 

 

 

DEER LODGE:

 

 

 

 

Anna Buchanan, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Michele Christnacht, Bachelor of Science: Biology**

 

 

 

Kellie Despain, Associate of Science: Registered Nursing**

 

 

Brian Kelley, Associate of Applied Science: Diesel Technology

 

 

Devinne Shepard, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

DILLON:

 

 

 

 

Ethan Ferris, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Jessica Hudson, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Allie Morstein, BS in Business Administration: Marketing

 

 

 

Daniel Morstein, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

 

 

 

 

 

DIXON:

 

 

 

 

Rhiannon Liberty, Bachelor of Arts: Anthropology

 

 

 

Rhiannon Liberty, Bachelor of Arts: Native American Studies

 

 

 

 

 

 

 

EAST HELENA:

 

 

 

 

Kourtney Zeigler, Bachelor of Arts: Art**

 

 

 

 

 

 

 

 

ENNIS:

 

 

 

 

Carl Kautz, Certificate of Applied Science: Welding Technology

 

 

 

 

 

 

 

EUREKA:

 

 

 

 

Ashton Dierman, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

Blayne Metz, Master Public Administration: Public Administration

 

 

 

 

 

 

 

FLORENCE:

 

 

 

 

Carissa Arndt, Bachelor of Arts: Anthropology

 

 

 

Roberta Arnoux, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Dustin Blank, Associate of Applied Science: Carpentry

 

 

 

Gregory Blodgett, Certificate: Forensic Studies

 

 

 

Beau Chilton, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

 

Kenneth Collins, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Katherine Decan, BA in Education: Education**

 

 

 

Kade Hornaday, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Samantha Manley, BA in Education: Education

 

 

 

Alyssa Marquardt, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Tyler Mitchell, Associate of Applied Science: Welding Technology*

 

 

Steven Roberts, Certificate of Completion: Heavy Equipment Operation**

 

 

Nikki Schurg, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Phyllis Slominski, Associate of Applied Science: Medical Information Technology

 

 

Ninah Steber, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Cheyenne Tavares, Associate of Applied Science: Medical Information Technology*

 

 

 

 

 

 

 

FORSYTH:

 

 

 

 

George Fahrenbruck, Master Public Administration: Public Administration

 

 

 

 

 

 

 

FRENCHTOWN:

 

 

 

 

Madison Blass, BA in Education: Education*

 

 

 

Barbara Peterson, BA in Education: Elementary Education

 

 

Stacy Philpott, Associate of Applied Science: Medical Assisting

 

 

Paige Wickum, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

GREAT FALLS:

 

 

 

 

Ryan Beam, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Hannah Bergman, Bachelor of Arts: Anthropology

 

 

 

Nathaniel Cox, Master of Arts: English

 

 

 

Levi Crevier, BS in Medical Technology: Medical Technology

 

 

Clarissa English, Master of Arts: Psychology

 

 

 

Cheyenne Flemming, BS in Business Administration: Management

 

 

Cheyenne Flemming, Certificate: Entertainment Management

 

 

Shafer Higgins, BS in Business Administration: International Business

 

 

Shafer Higgins, BS in Business Administration: Marketing

 

 

 

Jayme Hill, Juris Doctor: Law

 

 

 

 

Alex Johnson, Bachelor of Arts: Physics

 

 

 

Jessica Johnson, BA in Education: Education

 

 

 

Jeffrey Lester, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

 

Laurie O'Leary, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Donna Wortman, BS in Business Administration: Accounting

 

 

 

 

 

 

 

HAMILTON:

 

 

 

 

Zane Christensen, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Jonathan Couch, Associate of Applied Science: Information Technology**

 

 

Janet Gratton, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Maria Laughlin, Bachelor of Arts: Communication Studies*

 

 

 

Cree Lehrman, BS in Business Administration: International Business*

 

 

Cree Lehrman, BS in Business Administration: Management*

 

 

Jeremy McMurrin, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

 

 

 

Dace Moerkerke, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

 

Grace Neal, Associate of Arts: General AA*

 

 

 

Julia Pepper, Bachelor of Arts: Media Arts**

 

 

 

Heather Snell, Associate of Applied Science: Accounting Technology

 

 

Anna Tuttle, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

 

Nancy Valk, Bachelor of Arts: Art

 

 

 

John Walker, Bachelor of Arts: Philosophy

 

 

 

Mike Warner, Master Public Administration: Public Administration

 

 

Eric Wissenbach, Bachelor of Arts: Physics

 

 

 

Claire Zebrowski, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

HARDIN:

 

 

 

 

Amanda Warren, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

 

 

 

 

 

HARLEM:

 

 

 

 

Amy Stiffarm, Master of Public Health: Public Health

 

 

 

 

 

 

 

 

HELENA:

 

 

 

 

Bradie Austin, BS in Business Administration: Accounting

 

 

Emmaline Bristow, Bachelor of Arts: English**

 

 

 

Tucker Costain, Bachelor of Science: Biology**

 

 

 

Angela Dusko, Master of Public Health: Public Health

 

 

 

Stephenie Horne, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology**

 

 

 

Kaitlin Martin, BS in Resource Conservation: Resource Conservation*

 

 

McKaulie Matteson, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Clare Menahan, BA in Journalism: Journalism*

 

 

 

Dyllan Murray, BS in Business Administration: Management Information Systems*

 

 

Dyllan Murray, Certificate: Geographic Information Systems

 

 

Caitlin Peaslee, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Jacob Rivers, Bachelor of Arts: French

 

 

 

Clayton Springmeyer, Bachelor of Arts: English

 

 

 

Kellen Swingley, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Tasha Van Nice, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

 

 

 

 

 

HOT SPRINGS:

 

 

 

 

Anita Dupuis, Doctor of Philosophy: Individual Interdisciplinary

 

 

 

 

 

 

 

HUNTLEY:

 

 

 

 

Jake Kembel, BS in Recreation Management: Parks, Tourism & Recreation Management

 

 

 

 

 

 

HUSON:

 

 

 

 

Rebekkah Bain, Bachelor of Arts: Anthropology

 

 

 

Rebekkah Bain, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Igor Chinikaylo, Bachelor of Arts: Communication Studies*

 

 

Jack White, BS in Forestry: Forestry**

 

 

 

 

 

 

 

 

KALISPELL:

 

 

 

 

Elora Akins, BA in Journalism: Journalism

 

 

 

Larissa Anderson, Juris Doctor: Law

 

 

 

Carly Beerman, Bachelor of Arts: Social Work

 

 

 

EchoTanae Brown, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Darrek Frost, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance**

 

 

Tylissa Gordon, Bachelor of Arts: Anthropology

 

 

 

Madison Lovett, Associate of Arts: General AA*

 

 

 

Stephanie Nadasi, Master of Education: Educational Leadership

 

 

Austin Nugent, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Matthias Peiffer, BA in Education: Education

 

 

 

Tyler Rounds, Bachelor of Arts: Anthropology**

 

 

 

Ian Thomsen, Master of Science: Geosciences

 

 

 

Hannah Wilson, Juris Doctor: Law

 

 

 

 

 

 

 

 

LEDGER:

 

 

 

 

Cassandra Hurley, Bachelor of Arts: Social Work*

 

 

 

 

 

 

 

 

LEWISTOWN:

 

 

 

 

Gabriel King, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Curtis Sibbett, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

 

 

 

 

 

LIBBY:

 

 

 

 

Makayla Cichosz-King, Bachelor of Arts: English**

 

 

 

Makayla Cichosz-King, Bachelor of Arts: Women’s, Gender & Sexuality Studies**

 

 

Genesea Meha, Bachelor of Arts: Social Work**

 

 

 

 

 

 

 

 

LINCOLN:

 

 

 

 

Reanne Gehring, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Toni Hagen, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

LIVINGSTON:

 

 

 

 

Tamara Dyer, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

 

 

 

 

 

LOLO:

 

 

 

 

Julianna Bardgett, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Tabbatha Croft, Certificate of Completion: Medical Reception

 

 

Mark Dunifer, Certificate: Allied Health Administration

 

 

 

Mark Dunifer, Doctor of Physical Therapy: Physical Therapy

 

 

Jason Gruber, Master of Music: Music

 

 

 

Bryan Herrin, BA in Education: Education**

 

 

 

Gregory Hillmar, Associate of Applied Science: Management

 

 

Caleb Horton, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kaitlynn Rathbun, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Steven Rinaldo, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Ryan Skeel, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Cassandra Skeers, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

Janna Williams, Associate of Applied Science: Paralegal Studies

 

 

 

 

 

 

 

MILES CITY:

 

 

 

 

Logan Lewis, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

 

 

 

 

 

MILLTOWN:

 

 

 

 

Kelsea Idler, BS in Forestry: Forestry

 

 

 

 

 

 

 

 

MISSOULA:

 

 

 

 

Sandra Acord, Associate of Applied Science: Medical Information Technology

 

Sandra Acord, Certificate Technical Studies: Medical Claims Specialist

 

 

Sandra Acord, Certificate of Applied Science: Medical Reception

 

 

Cody Adams, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

 

Madison Adams, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Corey Adcock, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Payton Agnew, BA in Education: Education**

 

 

 

Payton Agnew, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

Ramadan Alfadel, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Amnah Alkohwildi, BS in Business Administration: Management

 

 

Megan Allen, BS in Business Administration: International Business

 

 

Megan Allen, BS in Business Administration: Management

 

 

Amanda Allison, BS in Business Administration: Accounting

 

 

Hussain Almarhoon, BS in Business Administration: Management

 

 

Hussain Almarhoon, Certificate: Entertainment Management

 

 

Marwa Almarhoun, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Erik Alnes, Master of Science: Resource Conservation

 

 

 

Mohamed Alsadik, Associate of Applied Science: Administrative Management

 

 

Abdullah Alsanani, BS in Business Administration: Management

 

 

Abdullah Alsanani, Certificate: Entertainment Management

 

 

Rabeh Alshareef, BS in Medical Technology: Medical Technology

 

 

Carlin Andersen, Bachelor of Arts: Sociology**

 

 

 

Alexandra Anderson, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology**

 

 

Cassidy Anderson, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Cierra Anderson, Bachelor of Arts: Economics

 

 

 

Kyle Anderson, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance*

 

 

Jeremy Aplin, Associate of Applied Science: Information Technology*

 

 

Charlie Apple, Bachelor of Arts: Media Arts

 

 

 

Kendel Archer, BS in Business Administration: Accounting

 

 

Michael Armstrong, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Daron Asleson, BA in Education: Education*

 

 

 

Jaime Bach, Doctor of Philosophy: Anthropology

 

 

 

Stephanie Back, BS in Microbiology: Microbiology

 

 

 

Robert Bailey, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Laura Baker, Master Public Administration: Public Administration

 

 

Katie Ballweber, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Nicholas Banish, Master of Science: Systems Ecology

 

 

 

Ronald Barker, Certificate: Forensic Studies

 

 

 

Alexander Barton, Master of Science: Resource Conservation

 

 

Sophia Bay, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

William Behunin, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Patrizia Bentivegna, BS in Business Administration: Management Information Systems**

 

Delisa Beresford, Bachelor of Arts: English**

 

 

 

Carter Bermingham, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Carter Bermingham, Certificate: Entertainment Management

 

 

Jason Berry, Associate of Applied Science: Management

 

 

 

Emily Berte, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Lucas Bewley, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Kathryn Bobolinski, Certificate: Geographic Information Systems**

 

 

Kathryn Bobolinski, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

Hannah Boe, BS in Resource Conservation: Resource Conservation*

 

 

Hannah Boelman, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kimberly Bolhuis, Bachelor of Science: Geosciences

 

 

 

Kyle Booi, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Devontae Boothe, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Sarah Bortis, Bachelor of Arts: East Asian Studies**

 

 

 

Joshua Bowers, BS in Business Administration: Management

 

 

Joshua Bowers, Certificate: Entertainment Management

 

 

 

Andrea Bowman, BS in Business Administration: Management*

 

 

Andrea Bowman, BS in Business Administration: Marketing*

 

 

Samuel Box, Master of Science: Geosciences

 

 

 

Andrew Boyce, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

 

 

Travis Bradford, Bachelor of Fine Arts: Media Arts

 

 

 

Riley Bradshaw, BS in Business Administration: Management

 

 

Lara Brenner, Master of Science: Wildlife Biology

 

 

 

Jordan Bridwell, BS in Business Administration: Accounting

 

 

Melissa Briner, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Kyrsten Brinkley, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Courtney Brockman, BA in Journalism: Journalism**

 

 

 

Angela Brooker, Bachelor of Arts: Art*

 

 

 

Zachary Brophy, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Taylor Brott, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Cedric Brown, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Garrett Brown, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Samuel Brown, Associate of Applied Science: Respiratory Care

 

 

Reina Bryant, Associate of Applied Science: Administrative Management

 

 

Reina Bryant, Certificate of Completion: Customer Relations

 

 

Christopher Buck, Certificate of Completion: Heavy Equipment Operation

 

 

Katherine Buckley, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Katherine Buckley, Certificate: Entertainment Management

 

 

Matthew Burgess, Certificate of Completion: Computer Aided Design

 

 

Erin Burke, Juris Doctor: Law

 

 

 

 

Luke Burkhart, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Brittany Busby, Doctor of Philosophy: Chemistry

 

 

 

Stephani Buzar, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

Jordan Cahoon, Bachelor of Arts: History

 

 

 

Andrew Callahan, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Tina Campbell, Master of Accountancy: Accounting

 

 

 

Dallin Carey, Bachelor of Arts: Geography**

 

 

 

Dallin Carey, Certificate: Geographic Information Systems**

 

 

Maeve Carroll, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

 

Adelheid Cassidy, Bachelor of Arts: Psychology*

 

 

 

Minyoung Cha, Bachelor of Arts: Theatre

 

 

 

Sarah Chandler, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Sabrina Charlson, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Kaitlynn Chesemore, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Jaeyoon Choung, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Dean Christian, Associate of Science: Registered Nursing

 

 

 

Emily Christman, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance*

 

Lione Clare, BS in Resource Conservation: Resource Conservation**

 

 

Kristina Clarke, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Lindsey Coffin, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Madison Cole, Master of Arts: Economics

 

 

 

Madison Coleman, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Olivia Coleman, Associate of Applied Science: Administrative Management

 

 

Bradley Corntassel, Master of Accountancy: Accounting

 

 

 

Connor Coughlin, Bachelor of Arts: Art**

 

 

 

David Cowan, Certificate of Completion: Customer Relations

 

 

John Cowden, Master of Arts: English

 

 

 

Lexis Crawford, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Lawrence Crofutt, BS in Forestry: Forestry**

 

 

 

Shane Cronin, Bachelor of Science: Geosciences**

 

 

 

Justin Crotteau, Doctor of Philosophy: Forest & Conservation Sciences

 

 

Jack Cummings, Associate of Applied Science: Information Technology**

 

 

Jenna Cunningham, Associate of Arts: General AA**

 

 

 

Nicole Cuntapay, Bachelor of Music Education: Music

 

 

 

Rachel Dalton, Master of Science: Pharmaceutical Sciences

 

 

Brian Davis, Certificate of Completion: Carpentry

 

 

 

Tenille Day, Associate of Science: Registered Nursing**

 

 

 

Jon Paul De Roulhac, Bachelor of Fine Arts: Media Arts**

 

 

 

Daniel DeGrey, Associate of Applied Science: Energy Technology

 

 

Daniel DeGrey, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Daniel DeGrey, Certificate of Applied Science: Energy Technology

 

 

Jasen DeVoe, Bachelor of Arts: English*

 

 

 

Evan Dean, BS in Business Administration: Management

 

 

 

Stacey Decker, Associate of Science: Registered Nursing

 

 

 

Kathryn Delans, Juris Doctor: Law

 

 

 

Max Delman, Bachelor of Arts: Political Science

 

 

 

Margaret Dennison, Bachelor of Arts: Mathematics**

 

 

 

Tyler Devlin, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

 

Paul DiBenedetto, BS in Business Administration: International Business

 

 

Paul DiBenedetto, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Matthew Dolan, Master of Arts: Computer Science

 

 

 

Katelyn Donnelly, Bachelor of Arts: Biology

 

 

 

Kelsey Donnelly, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

 

 

 

Lynsey Douglas, Bachelor of Arts: Psychology*

 

 

 

Darian Dovgan, Bachelor of Arts: English

 

 

 

Patrick Doyle, Certificate: Geographic Information Systems

 

 

Patrick Doyle, Master of Science: Environmental Studies

 

 

 

Taylor DuBois, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Christy Dubois, Associate of Science: Registered Nursing**

 

 

Michelle Dufflocq Williams, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Michelle Dufflocq Williams, Certificate: Digital Marketing

 

 

 

Rachel Duneman, Associate of Applied Science: Medical Information Technology

 

 

Rebecca Durham, Master of Fine Arts: Creative Writing

 

 

 

Christian Edington, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Megan Elensky, BS in Business Administration: Accounting

 

 

Megan Elensky, BS in Business Administration: Management

 

 

Jordyn England, Bachelor of Arts: Sociology**

 

 

 

Jordyn England, Certificate: Forensic Studies**

 

 

 

Darren Enos, Bachelor of Science: Computer Science

 

 

 

Tiphanie Erickson, Bachelor of Arts: Media Arts

 

 

 

Patricia Estrella, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology**

 

 

 

Justine Evans, Master of Fine Arts: Media Arts

 

 

 

Zachary Falen, BS in Business Administration: Marketing*

 

 

Connor Fallon, Bachelor of Arts: History-Political Science

 

 

 

Danielle Farley, Bachelor of Arts: Communication Studies*

 

 

Lynn Farmer, Certificate of Applied Science: Energy Technology

 

 

Treshawn Favors, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Hannah Fay, BS in Microbiology: Microbiology*

 

 

 

Stephen Ferguson, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Laura Fichte, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Brittany Finch, BA in Education: Education**

 

 

 

Elizabeth Finn, Bachelor of Arts: History

 

 

 

Emily Finnegan, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Emily Finnegan, Certificate: Digital Marketing

 

 

 

Joanna Fischer, Certificate: Environmental Ethics

 

 

 

Caelan Fisher, Bachelor of Fine Arts: Media Arts*

 

 

 

Jake Flaherty, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Sarah Fleming-Lovely, BA in Education: Education

 

 

 

Fallon Flynn, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Samuel Forstag, Bachelor of Arts: Political Science

 

 

 

Carolyn Fox, BS in Business Administration: Management

 

 

Pierce Frazier, Master of Arts: Political Science

 

 

 

Brian French, Doctor of Education: Educational Leadership

 

 

 

Zachariah Froehlich, Certificate of Applied Science: Energy Technology

 

 

Lance Fulker, Certificate of Completion: Computed Tomography

 

 

Sharon Fuller, Master of Science: Environmental Studies

 

 

 

Madison Funk, Bachelor of Arts: Psychology*

 

 

 

Autumn Garrison, Bachelor of Arts: French*

 

 

 

Autumn Garrison, Certificate: English as a Second Language*

 

 

 

Samuel Geiszler, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Conor Gelderman, Bachelor of Arts: Economics

 

 

 

Conor Gelderman, Bachelor of Arts: Philosophy

 

 

 

Benjamin Gesel, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Charlie Gesme, BS in Forestry: Forestry

 

 

 

Rachelle Ginn, Associate of Arts: General AA**

 

 

 

Kory Gleed, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

 

Bryan Glenn, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Lathan Golding, Associate of Applied Science: Welding Technology

 

 

Olivia Gomes, Bachelor of Arts: Environmental Studies

 

 

 

Megan Gountanis, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Hailey Graf, Master of Science: Resource Conservation

 

 

 

Cole Grant, BA in Journalism: Journalism*

 

 

 

Jonathan Gray, Master Public Administration: Public Administration

 

 

Katelynn Greenberg, Bachelor of Arts: Theatre*

 

 

 

Christon Grmoljez, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Collin Grote, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Abby Guth Lucarz, Associate of Science: Registered Nursing

 

 

Norland Hagen, Bachelor of Science: Geosciences

 

 

 

Selena Hallfrisch, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Natalie Hamel, Bachelor of Arts: English**

 

 

 

Josiah Hamer, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Mykaela Hammer, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Kelsey Hankins, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Mark Hansen, Certificate of Applied Science: Energy Technology

 

 

Jamie Harris, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Mary Harris, Bachelor of Arts: Social Work*

 

 

 

James Hartman, Bachelor of Arts: Economics

 

 

 

Emily Hayden, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology

 

 

 

Katie Hayes, Associate of Applied Science: Accounting Technology*

 

 

Andrew Hayunga, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Jord Healy, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Molly Heaton, Bachelor of Arts: English*

 

 

 

Krista Hebnes, Certificate of Applied Science: Customer Relations

 

 

Patrick Heck, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kathryn Heckert, BA in Education: Education

 

 

 

Ryan Hegstad, Master of Science: Organismal Biology & Ecology

 

 

Rikki Henderson, Bachelor of Arts: Political Science

 

 

 

Jessica Henning, Bachelor of Science: Computer Science-Mathematical Science

 

 

Reid Hensen, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

Michael Higgins, BS in Business Administration: Accounting*

 

 

Michael Higgins, BS in Business Administration: Finance*

 

 

 

Michael Higgins, Certificate: Entertainment Management*

 

 

 

Kristina Hills, BS in Forestry: Forestry*

 

 

 

Dustin Hinman, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Akono Hite, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Akono Hite, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

 

Jordan Holley, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Tyson Hubbard, Bachelor of Arts: Mathematics

 

 

 

Brittney Hunter, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Ellen Ipsen, Bachelor of Arts: Economics**

 

 

 

Josie Jacobson, BA in Education: Education*

 

 

 

Spencer Jakobi, BA in Journalism: Journalism

 

 

 

Rachel James, Certificate: Natural Resource Conflict Resolution

 

 

 

Egan Jankowski-Bradley, BS in Microbiology: Microbiology

 

 

Jordan Jasper, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Luke Jaynes, Bachelor of Science: Computer Science

 

 

 

Hayley Jeckel, Associate of Applied Science: Management*

 

 

Jo-Anne Jessee, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Kirsten Joerns, BA in Education: Education

 

 

 

Cameron Johnson, Master of Education: Educational Leadership

 

 

Elle Johnson, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Samantha Johnson, BA in Education: Education**

 

 

 

Camille Jones, Master of Science: Environmental Studies

 

 

 

Isabel Judice, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Joshua Jurgenson, BS in Business Administration: Finance

 

 

Elise Kautz-Holbrook, Juris Doctor: Law

 

 

 

Patrick Kelly, Doctor of Philosophy: Forest & Conservation Sciences

 

 

Aidan Kendall, Bachelor of Arts: Environmental Studies

 

 

 

Alex Kim, BA in Journalism: Journalism

 

 

 

Haemin Kim, Bachelor of Fine Arts: Art

 

 

 

Hunter King, Bachelor of Arts: Economics

 

 

 

Caroline Kinsley, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

Lilija Kirichenko, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Emily Klaas, Bachelor of Arts: Anthropology

 

 

 

Cameron Klise, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

Cameron Klise, Bachelor of Fine Arts: Art**

 

 

 

Kristin Knaus, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

 

Charles Knox, Bachelor of Arts: Biology

 

 

 

Errin Koehler, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Lauren Korn, Bachelor of Arts: English*

 

 

 

Rebecca Kranitz, Master of Science: Geography

 

 

 

Zachary Krell, Bachelor of Arts: Theatre

 

 

 

Camile Kurtz, Associate of Applied Science: Administrative Management**

 

 

Wyatt LaBelle, Bachelor of Arts: Sociology*

 

 

 

Isaac Laa Jr., Associate of Arts: General AA

 

 

 

Miranda Lanford, BA in Education: Elementary Education**

 

 

Coral Larson, BS in Microbiology: Microbiology

 

 

 

Joel Lawson, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Sanghyup Lee, Certificate: English as a Second Language

 

 

 

David Levine, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Jifeng Li, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship

 

 

John Liming, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Tony Lin, BS in Business Administration: Accounting

 

 

 

Tony Lin, BS in Business Administration: International Business*

 

 

Katie Lindstrom, BA in Education: Elementary Education

 

 

 

Shanel Locke, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

 

Shanel Locke, Bachelor of Arts: Art

 

 

 

Robin Lockwood, Bachelor of Science: Computer Science

 

 

 

Dennis Logan, Bachelor of Arts: Economics*

 

 

 

Kezia Lovelady-Speer, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Timmie Lyon, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Elizabeth Lytle, Associate of Applied Science: Medical Information Technology

 

 

Liam MacDonald, Bachelor of Science: Geosciences*

 

 

 

Jacob MacLean, Bachelor of Arts: History

 

 

 

Jacob Maclay, BS in Business Administration: Management

 

 

Nima Madani, Doctor of Philosophy: Systems Ecology

 

 

 

Leah Mahanti, Master of Arts: Global Youth Development

 

 

 

Drew Maida, BS in Recreation Management: Parks, Tourism & Recreation Management

 

 

Destini Malmberg, Associate of Applied Science: Paralegal Studies

 

 

Stephanie Maney, Associate of Applied Science: Paralegal Studies

 

 

Augusta Marsteller, Bachelor of Arts: History

 

 

 

Janelle Martin-Dent, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Andrew Martinez, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Haley Marvin, Certificate of Completion: Customer Relations

 

 

Joshua Masias, Bachelor of Fine Arts: Art*

 

 

 

Madeline Matia, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

Timothy Mayfield, Associate of Applied Science: Practical Nursing

 

 

Timothy Mayfield, Associate of Science: Registered Nursing

 

 

Morgan McCarthy, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Sean McChesney, Certificate of Applied Science: Electronics Technology

 

 

Austin McGill, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Christine McGrath, Associate of Science: Registered Nursing**

 

 

Kathleen McGrath, BS in Business Administration: Management

 

 

Kathleen McGrath, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Kathleen McGrath, Certificate: Entertainment Management

 

 

Michael McInenly, Bachelor of Science: Geosciences**

 

 

 

Ryan McKinley, BA in Journalism: Journalism

 

 

 

Kelli McNamee, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

 

Rae Mckay, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

 

Quentin Means, Master of Science: Environmental Studies

 

 

Julius Metcalf, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology*

 

 

 

James Millay, BS in Recreation Management: Parks, Tourism &Rec Management

 

 

Amy Miller, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

Elizabeth Miller, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Tesla Miller, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Sheila Mischke, Master Public Administration: Public Administration

 

 

Aaron Misipeka-Ward, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Dan Molgaard, Master Business Administration: Business Administration

 

 

Jewel Moll, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Shane Moody, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Joey Moore, Master of Arts: Counselor Education

 

 

 

Trey Morger, BA in Education: Elementary Education

 

 

 

Jake Morton, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kaitlin Mott, BS in Business Administration: Accounting

 

 

 

Briana Muldoon, Certificate: Public Health

 

 

 

Nekruz Nazarzoda, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Elle' Nelson, Bachelor of Arts: Psychology*

 

 

 

Jenna Netzer, Associate of Applied Science: Medical Information Technology*

 

 

Christa Neuman, Master of Arts: Psychology

 

 

 

John Nguyen, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

 

Dale Nickelson, Bachelor of Arts: Social Work

 

 

 

Elijahwa Ninnemann, Bachelor of Arts: Mathematics*

 

 

 

Laura O'Donnell, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Carissa Okragly, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance**

 

Miguel Olivas, Bachelor of Music: Music

 

 

 

Kari Opatz, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

Kali Orton, Master of Science: Environmental Studies

 

 

 

Christopher Owens, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Tyler Padilla, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Tyler Padilla, Certificate: Forensic Studies

 

 

 

Andrew Page, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Marlon Jay Pamintuan, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

Cale Patenaude, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Gabrielle Patterson, Bachelor of Arts: English**

 

 

 

Eva Peek, Bachelor of Arts: Social Work

 

 

 

Sam Peevey, Master of Arts: Economics

 

 

 

Jose Pena, Certificate: Public Health

 

 

 

Jose Pena, Master of Science: Health & Human Performance

 

 

Alison Pendergrass, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Alison Pendergrass, Certificate: Forensic Studies

 

 

 

Earl Pfau Sr., Certificate of Applied Science: Computer Support

 

 

Elizabeth Pickhardt, Bachelor of Arts: Communication Studies*

 

 

Michaela Platts, Bachelor of Arts: Social Work

 

 

 

Jordan Potter, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Rachel Powers, Master of Science: Systems Ecology

 

 

 

Kathryn Priest, Bachelor of Arts: Communicative Sciences & Disorders*

 

 

Mark Primosch, Master of Arts: Psychology

 

 

 

Stacy Pyette, Associate of Science: Registered Nursing

 

 

 

Yuhan Qin, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Songyue Qiu, Bachelor of Arts: Mathematics

 

 

 

Conner Ransone, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Jordan Rauk, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Eli Redeker, Bachelor of Arts: English*

 

 

 

Charlotte Reed, Master of Science: Systems Ecology

 

 

 

Caroline Reel, Master of Arts: English

 

 

 

Caleb Rehbein, BS in Business Administration: Marketing

 

 

 

Ashley Reloba, Bachelor of Fine Arts: Art

 

 

 

Molly Retzlaff, Master of Science: Forestry

 

 

 

Gretchen Reum, Associate of Applied Science: Accounting Technology

 

 

Collin Riley, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance*

 

 

William Riley, Bachelor of Arts: Anthropology**

 

 

 

Elizabeth Rissler Pratt, BS in Business Administration: Management**

 

 

Elisabeth Ristau, Bachelor of Arts: Environmental Studies

 

 

 

Alice Robertson, BA in Education: Elementary Education**

 

 

Nathaniel Robinson, Doctor of Philosophy: Forestry

 

 

 

Benjamin Rolin, Bachelor of Arts: Philosophy**

 

 

 

Gardenia Romero, BA in Education: Elementary Education*

 

 

Danielle Ross, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Richard Rowan Jr., BA in Journalism: Journalism*

 

 

 

Eric Rowell, Doctor of Philosophy: Forestry

 

 

 

Zabeth Runyan, Master of Science: Environmental Studies

 

 

Ashten Sandberg, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Markell Sanders, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Corbet Sandvick, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Dillon Sarb, Bachelor of Arts: Political Science*

 

 

 

Freya Sargent, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Gretchen Sauer, BA in Education: Education*

 

 

 

Julianne Savage, Master of Science: Resource Conservation

 

 

Nolan Schilz, Certificate of Completion: Computer Aided Design*

 

 

Hannah Schlichtherle, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Lisa Schmierer, Bachelor of Arts: Sociology

 

 

 

Samuel Schnell, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

Turner Schoer, Bachelor of Music: Music

 

 

 

Mario Schulzke, Master of Fine Arts: Media Arts

 

 

 

Jesse Schuster, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Jesse Schuster, Certificate: Entertainment Management

 

 

 

David Schwab, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

Michael Schwisow, BA in Education: Elementary Education

 

 

Dane Scott, BS in Business Administration: Management & Entrepreneurship*

 

 

Dane Scott, Bachelor of Arts: Spanish*

 

 

 

Emily Scott, Associate of Science: Registered Nursing*

 

 

 

Mattie Scott, BA in Education: Education

 

 

 

Casey Seaman, BS in Forestry: Forestry

 

 

 

Ann Seymour, Bachelor of Arts: Liberal Studies

 

 

 

Dmitriy Shambra, Associate of Applied Science: Respiratory Care*

 

 

Katherine Shank, Master of Science: Geography

 

 

 

Stephen Shirley, Bachelor of Science: Geography

 

 

 

Stephen Shirley, Certificate: Geographic Information Systems*

 

 

Amber Sienknecht, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Amber Sienknecht, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Candace Simonich, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Peter Sirmon, Bachelor of Arts: Geography

 

 

 

Curtis Sivak, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Curtis Sivak, Certificate of Applied Science: Energy Technology

 

 

Cassie Smith, Bachelor of Arts: Psychology

 

 

 

Evan Smith, BA in Journalism: Journalism

 

 

 

Rachel Smith, Master of Science: Forestry

 

 

 

Sarah Smith, Bachelor of Arts: Communication Studies**

 

 

 

Garth Sorenson, Associate of Applied Science: Information Technology

 

 

Yvonne Sorovacu, Certificate: Geographic Information Systems

 

 

Alissa Stevens, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kristian Stipe, Master Interdisciplinary Stds: Interdisciplinary Studies

 

 

Jackelyn Stob, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Katherine Stokes, Associate of Arts: General AA**

 

 

 

Connor Strahm, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

 

Kali Strickland, Master of Arts: Psychology

 

 

 

Kerry Sullivan, Certificate: Natural Resource Conflict Resolution

 

 

 

Kerry Sullivan, Master of Science: Resource Conservation

 

 

 

Robert Sullivan, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Kira Sussman, Bachelor of Arts: Environmental Studies

 

 

 

Kira Sussman, Bachelor of Science: Biology**

 

 

 

Leah Swartz, Master of Science: Wildlife Biology

 

 

 

Hiromasa Taniguchi, BA in Education: Elementary Education

 

 

Chase Taule, Associate of Applied Science: Diesel Technology

 

 

Irene Tiefenthaler, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Brian Toubman, Bachelor of Arts: Environmental Studies

 

 

 

Brian Trethewey, Master of Science: Computer Science

 

 

 

Alissa Turner, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kelsey Twite, Associate of Applied Science: Management*

 

 

Kelsey Twite, Certificate of Applied Science: Sales and Marketing*

 

 

Emily Tyra, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Benjamin Uhlenbruck, Bachelor of Science: Chemistry

 

 

 

Camille Urbush, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Reba Van Beusekom, Master Interdisciplinary Stds: Interdisciplinary Studies

 

 

La Vang, Certificate of Completion: Pharmacy Technology

 

 

 

Cole Vecchio-Miller, Master Public Administration: Public Administration

 

 

Marc Velling, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology*

 

 

 

Clare Vergobbi, BS in Ecological Restoration: Ecosystem Science & Restorat**

 

 

Jake Veto, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Kassandra Viers, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

Lavette Wake, Associate of Science: Registered Nursing

 

 

 

Lindsay Wancour, Certificate: Natural Resource Conflict Resolution

 

 

Lindsay Wancour, Master of Science: Environmental Studies

 

 

Samuel Warner, Associate of Applied Science: Carpentry

 

 

 

Matthew Weaver, Doctor of Philosophy: Medicinal Chemistry

 

 

Julie Weckworth, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

 

 

Caleb Weill, BS in Business Administration: Accounting

 

 

 

Braly Whisler, BA in Journalism: Journalism

 

 

 

Brandon White, Certificate: Forensic Studies

 

 

 

Courtney White, BS in Business Administration: Finance

 

 

 

Nicholas Whiting, Master of Arts: Anthropology

 

 

 

Taylor Wilcox, Doctor of Philosophy: Fish and Wildlife Biology

 

 

Christopher Williams, Bachelor of Arts: Communication Studies

 

 

Griffin Williams, Bachelor of Science: Geography*

 

 

 

Griffin Williams, Certificate: Geographic Information Systems*

 

 

Beau Willis, Associate of Applied Science: Management

 

 

 

Sarah Winchell, BS in Wildlife Biology: Wildlife Biology*

 

 

 

Mari Wolverton, Bachelor of Arts: Women’s, Gender & Sexuality Studies*

 

 

Ryan Woodcock, Bachelor of Arts: History

 

 

 

Drew Woolsey, Bachelor of Arts: Music

 

 

 

Chloe Wright, Master of Science: Wildlife Biology

 

 

 

Ziqing Xie, Bachelor of Science: Biology**

 

 

 

Hyeok Yun, Bachelor of Arts: Art

 

 

 

 

Ellen Zanetos, Bachelor of Arts: Art*

 

 

 

Levi Zell, Associate of Applied Science: Energy Technology*

 

 

Levi Zell, Certificate of Applied Science: Energy Technology*

 

 

Tammy Zink, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

MONTANA CITY:

 

 

 

 

Claudia Morrison, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

 

 

 

 

 

NOXON:

 

 

 

 

Jason Colyer, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

 

 

 

 

 

OILMONT:

 

 

 

 

Stephanie Gliko, Bachelor of Science: Biology

 

 

 

 

 

 

 

 

PINESDALE:

 

 

 

 

Benjamin Reynoso, Associate of Arts: General AA**

 

 

 

Walter Watt, Certificate of Applied Science: Computer Support

 

 

 

 

 

 

 

POLSON:

 

 

 

 

Zachary Camel Jr., BS in Business Administration: Management

 

 

Staci Hanson, Master of Education: Curriculum & Instruction

 

 

Logan Howell, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

 

Kaden Thomas, Bachelor of Arts: History

 

 

 

Pearl Yellowman, Doctor of Education: Educational Leadership

 

 

 

 

 

 

 

RED LODGE:

 

 

 

 

Hannah Monroe, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

RONAN:

 

 

 

 

Zachary Craft, BS in Resource Conservation: Resource Conservation

 

 

Grant Myhre, Certificate of Applied Science: Energy Technology

 

 

 

 

 

 

 

SAINT IGNATIUS:

 

 

 

 

Marni Baer, Bachelor of Arts: English

 

 

 

 

 

 

 

 

SAINT REGIS:

 

 

 

 

Henry Bullock, BS in Business Administration: Management Information Systems

 

Henry Bullock, Certificate: Big Data Analytics

 

 

 

 

 

 

 

 

SEELEY LAKE:

 

 

 

 

Haylie Brown, Bachelor of Science: Geosciences*

 

 

 

Haylie Brown, Certificate: Geographic Information Systems*

 

 

Jonathan Dodd, Associate of Applied Science: Diesel Technology

 

 

 

 

 

 

 

STANFORD:

 

 

 

 

Claire Mikeson, Master of Arts: English

 

 

 

 

 

 

 

 

STEVENSVILLE:

 

 

 

 

Rachel Agosto, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Katelynn Bowen, Master of Science: Forestry

 

 

 

Sarah Bush, Associate of Applied Science: Administrative Management

 

 

Sarah Bush, Associate of Applied Science: Paralegal Studies

 

 

Michael Dawkins, Certificate of Applied Science: Sales and Marketing

 

 

Hannah Dresser, Associate of Applied Science: Practical Nursing**

 

 

Thomas Harless, Certificate of Completion: Computer Support

 

 

Kelly Lutz, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Shealey McMillan, BA in Education: Education

 

 

 

Danae McNamara, Associate of Arts: General AA**

 

 

 

Brandon Norton, Certificate of Applied Science: Computer Support

 

 

Tanner Sacks, Associate of Applied Science: Management

 

 

Samantha Steiger, Associate of Applied Science: Food Service Management

 

 

Samantha Steiger, Certificate of Applied Science: Culinary Arts

 

 

 

 

 

 

 

SUNBURST:

 

 

 

 

Andrew Stevens, Certificate of Completion: Heavy Equipment Operation

 

 

 

 

 

 

 

SUPERIOR:

 

 

 

 

Jello Chris Maghinay, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Lisa Yakubowski, Associate of Arts: General AA**

 

 

 

Vincent Yakubowski, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

THREE FORKS:

 

 

 

 

Tucker Bronson, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

 

 

 

 

 

TOWNSEND:

 

 

 

 

Sarah Hamburg, Bachelor of Arts: Spanish*

 

 

 

 

 

 

 

 

TROY:

 

 

 

 

Steven Burk, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Alan Carmignani, Associate of Applied Science: Respiratory Care

 

 

Anthony Edge, Certificate of Completion: Computer Aided Design

 

 

Tisee Lewis, Master of Education: Educational Leadership

 

 

 

 

 

 

 

 

VALIER:

 

 

 

 

Kaden Beck, Associate of Arts: General AA

 

 

 

 

 

 

 

 

VICTOR:

 

 

 

 

Meghan Bowers, Associate of Science: Registered Nursing**

 

 

Mariah Eckert, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Austin Gagnon, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Kayla Lewis, Associate of Applied Science: Administrative Management

 

 

Kayla Lewis, Certificate of Applied Science: Customer Relations

 

 

Jonathan Mayo, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Jonathan Mayo, Certificate of Applied Science: Facility Management

 

 

Katherine Smith, Associate of Applied Science: Medical Assisting*

 

 

 

 

 

 

 

WEST GLACIER:

 

 

 

 

Danielle Fagre, Master of Science: Wildlife Biology

 

 

 

Jennifer Steven, Bachelor of Arts: Psychology**

 

 

 

 

 

 

 

 

WHITEFISH:

 

 

 

 

Lisa Howard, BS in Health/Human Performance: Health & Human Performance

 

David Loman, Bachelor of Arts: English

 

 

 

Alexandra Meyer, Associate of Arts: General AA

 

 

 

Amanda Nichols, Associate of Applied Science: Respiratory Care*

 

 

 

 

 

 

 

WHITE SULPHUR SPRINGS:

 

 

 

 

Kelsie Lopp, Associate of Applied Science: Respiratory Care**

 

 

 

 

 

 

 

WORDEN:

 

 

 

 

Michael Middleton, BS in Business Administration: Marketing

 

 

Contact: UM Registrar’s Office, 406-243-2995, .